[O2] Nie świecą zegary i kontrolki, zapala i gaśnie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • krzysiek.koVal.
    Classic
    • 2010
    • 11

    [O2] Nie świecą zegary i kontrolki, zapala i gaśnie

    Zerknij do przekaźników pod aku. Może zalane są woda i dlatego takie cyrki.
    koVal
  • adamkrak1
    Drive
    • 2009
    • 59

    #2
    [O2] Nie świecą zegary i kontrolki, zapala i gaśnie

    Witam

    Wczoraj przeparkowałem swoją O2FL 1.4TSI.
    Dziś wsiadam, odpalam i... :

    (1) zakręcił, odpalił (poleciał z tyłu dymek) i zgasł

    (2) próbuje raz jeszcze: zauwazyłem, że zegary nie świecą, żadna kontrolka, wskazówki nie podnoszą się; z ze strony lewego słupka słyszę jakiś pisk (sygnał)

    (3) ponownie - i to samo: zapala (lecą spaliny, po dodaniu gazu ułamek sekundy dłużej działa) i szybko gaśnie, zegary permanentnie ciemne; ze strony lewego słupka już nie dobiega sygnał

    (4) po zgaszeniu pod maską coś tyka przez chwile (przekaźniki czy coś jeszcze może ?)

    (5) bezpieczniki sprawdziłem - sprawne


    Co to może być ?
    Z reszty elektryki działają wycieraczki, światła, radio. Wygląda jakby konsola nie dostawała zasilania, a czy coś jeszcze... nie wiem :/ Silnik jednak zapala, czyli ECU/sterowanie pozwala na zapłon.

    pozdrawiam

    Adam Krak1
    AdamKrak Pierwszy

    Komentarz

    • lilo
      RS
      • 2006
      • 4315
      • Mercedes-Benz

      #3
      adamkrak1, pod machą bezpieczniki też całe :?:
      Daniel

      Komentarz

      • adamkrak1
        Drive
        • 2009
        • 59

        #4
        Zamieszczone przez lilo
        adamkrak1, pod machą bezpieczniki też całe :?:
        Całe wszystkie.

        AG
        AdamKrak Pierwszy

        Komentarz

        • lilo
          RS
          • 2006
          • 4315
          • Mercedes-Benz

          #5
          Zamieszczone przez adamkrak1
          Całe wszystkie.
          Hymmm to chyba tylko vag jest w stanie zakreślić pole poszukiwać
          Daniel

          Komentarz

          • loru
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 4286
            • Octavia II (1Z3)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            Zamieszczone przez adamkrak1
            Co to może być ?
            Z reszty elektryki działają wycieraczki, światła, radio. Wygląda jakby konsola nie dostawała zasilania, a czy coś jeszcze... nie wiem :/ Silnik jednak zapala, czyli ECU/sterowanie pozwala na zapłon.
            podobny przypadek ktoś opisywał i okazało się , ze to jakiś przekaźnik zdechł , inny jaki mi świta to padła decha i cła poszła do wymiany, ja bym poszukał info o tym przekaźniku i od niego zaczął.
            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

            Komentarz

            • adamkrak1
              Drive
              • 2009
              • 59

              #7
              Zamieszczone przez loru
              Zamieszczone przez adamkrak1
              Co to może być ?
              Z reszty elektryki działają wycieraczki, światła, radio. Wygląda jakby konsola nie dostawała zasilania, a czy coś jeszcze... nie wiem :/ Silnik jednak zapala, czyli ECU/sterowanie pozwala na zapłon.
              podobny przypadek ktoś opisywał i okazało się , ze to jakiś przekaźnik zdechł , inny jaki mi świta to padła decha i cła poszła do wymiany, ja bym poszukał info o tym przekaźniku i od niego zaczął.
              Dziala !!!
              Wczoraj probowalem dostac sie przez ELM327 do diagnostyki, ale mialem problem z oprogramowaniem.
              Dzis jeszcze o 10:30 probowalem - i nic, dalej ciemnosc.
              O 11:30 uzbrojony juz w laptopa poszedlem do Octavii, otwieram auto i.... konsola zaswiecila

              Zadnych bledow w diagnostyce - i pisze przekornie NIESTETY - bo nie wiem, co bylo przyczyna, a kiedys moge byc znacznie dalej od domu, zapakowany, z rodzina, etc.

              Mam natomiast podejrzenia, na forum bylo pisane, w sieci tez sie natknalem:
              Wilgoc w okolicach deski
              Auto nie jezdzilo kilka dni, stalo na mokrej ziemi, nadeszly cieplejsze dni i moglo z niej parowac. Dzis pogrzalo dobrze slonce i moglo dosuszyc co trzeba. Rowniez (podobno) instrukcje serwisowe zalecaja aby w razie milczacej deski najpierw dokonac osuszenia.
              Troche to naciagane - przeciez tyle razy bywala gorsza pogoda, ulewy, ale to jedyne co mi przyszlo do glowy.

              pozdrawiam
              AdamKrak Pierwszy

              Komentarz

              • piotrek_gdy
                RS
                • 2008
                • 7723
                • Volkswagen
                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                #8
                Zamieszczone przez adamkrak1
                przeciez tyle razy bywala gorsza pogoda
                ale może to właśnie była ta przysłowiowa kropla która przelała czarę :wink:
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz

                • axidus821
                  Drive
                  • 2012
                  • 58

                  #9
                  w octaviach to normalne.zawsze na wiosnę i jesień mam problemy z kierunkami.napierdzielają jak głupie po kilku przejazdach czy to w deszczu czy po roztopach.ponoć skody lubią wilgoć.w poprzedniej favoritce miałem to samo plus parująca przednia szyba i wilgoć w bagażniku.na początku szukałem sposobu na tą wilgoć, nawet byłem u elektryka bo myślałem że coś się popsuło- niestety nic nie znalazł, ale od 4ech lat mam to samo więc można się przyzwyczaić

                  Komentarz

                  Pracuję...